Zalany smartfon – czy można go uratować?

Zalany smartfon – W dzisiejszych czasach nowoczesne smartfony chlubią się wodoszczelnością dochodzącą do IP68. Reklamują całkowitą pyłoszczelność i ochronę przed długotrwałym zanurzeniem w wodzie. Jednak, jak się okazuje jest to bardziej tylko chwyt marketingowy, niż faktyczna zaleta telefonu. W wielu przypadkach wodoszczelne urządzenia nawet po lekkim zamoczeniu ich wodą (nie mówiąc o napojach słodkich) może zostać uszkodzone. Z kolei oznacza to dla większości właścicieli spore kłopoty i prawdopodobnie wizyta w serwisie telefonów komórkowych SmartSerwis24.pl czy innej placówce będzie konieczna. Jednak jest kilka mądrych kroków, które mogą uratować zalanego smartfona! Nawet, jeśli wpadnie on do wody na dłuższą chwilę, nie poniesiesz kosztów naprawy.

Zalany smartfon – po pierwsze? Bez paniki!

Pierwsza zasada to oczywiście brak paniki, w takiej chwili to najgorsze, co można zrobić. Telefon, który przez przypadek został zanurzony w wodzie lub zalany cieczą nie oznacza, że wszystko już stracone. Jednak nie można także załamywać rąk i nic nie robić w takiej sytuacji. Najlepszym wyjściem jest pozostawienie zalanego smartfona w suchym miejscu. Najważniejsze, aby nie próbować włączać czy ładować zamoczonego urządzenia.

Po drugie – Odetnij zasilanie w zalanym smartfonie

Kolejnym krokiem jest zdjęcie klapki i wyjęcie baterii. Jest to jednak niemożliwe w przypadku drogich urządzeń, które takiej opcji nie posiadają jednak telefony sprzed kilku lat jak najbardziej, więc ich posiadacze powinni wykonać tę czynność, czym prędzej. Prawdopodobnie wiele osób słyszało o ryżu, który działa jak gąbka i wyciąga wilgoć z wszelkich produktów. Duża miska, plastikowy pojemnik, najlepiej z przykrywką będą idealne. Wystarczy wsypać do naczynia tyle ryżu, aby telefon mógł się cały w nim zanurzyć. Warto pozostawić całość na 24 godziny, a nawet 3 doby, jak duża część osób zaleca.

Nie zawsze uratujemy zalany smartfon w domu

Są to jednak sposoby, które pozwolą odratować telefon po krótkiej przygodzie w wodzie lub lekkim zalaniu na przykład przez deszcz. W przypadkach, kiedy zalany smartfon spędził troszkę więcej czasu w cieczy konieczna będzie pomoc profesjonalistów. Serwis telefonów komórkowych SmartSerwis24.pl oferuje usługi związane z naprawą smartfonów po zalaniu, jeśli jest jeszcze taka możliwość. Wyposażony w odpowiedni sprzęt będzie w stanie rozkręcić komponenty nawet najnowocześniejszych telefonów, co zwiększy szanse na ich ratunek. Co ważne serwis telefonów komórkowych SmartSerwis24.pl mimo znajdującego się w punktu stacjonarnego w Chorzowie odbiera telefony z całej Polski, za sprawą sprawdzonej firmy kurierskiej, z której kierowca zjawi się pod drzwiami klientów, aby smartfon odebrać. Usługa door-to-door to gwarancja szybkiego i sprawnego transportu oraz naprawy.

I niemniej ważne – nie używamy suszarki do zalanego smartfona

Na koniec bardzo ważna sprawa, a więc czego nie robić po zalaniu smartfona. Przede wszystkim, jeśli ekran lub obudowa jest rozbita nie podejmować samodzielnie żadnych działań. Grozi to wybuchem, należy jedynie go wyłączyć. Kolejna sprawa to nie potrząsanie urządzeniem, aby ususzyć go z płynu. Najczęściej popełniany błąd to jednak używanie suszarki. Mimo, że wielu właścicielom telefonów wydaje się to logiczne, suszarka jedynie wepchnie głębiej płyn do środka obudowy zalanego smartfona, w jeszcze mniejszych cząsteczkach pary wodnej, przez co telefon będzie miał mniejsze szanse na prawidłowe działanie.