Wypadek drogowy, a uszkodzenie smartfona

Wypadek drogowy, a uszkodzenie smartfona

22 lutego 2019 Wyłączono przez Redakcja

Wypadek lub kolizja na drodze to zdarzenia zaliczane do najbardziej stresujących. Zwykle następują niespodziewanie, czasami niosące za sobą niebezpieczne skutki, chociażby zdrowotne. Najczęściej jednak w takich zdarzeniach drogowych mamy do czynienia głównie ze stratami materialnymi. Zmieniono w ostatnich latach przepisy odnośnie ubezpieczeń, likwidacji szkód po kolizjach drogowych i wypadkach. Sprawiło to, że dziś osoba poszkodowana w kolizji drogowej może uzyskać pełne naprawienie szkody. O ile oczywiście sama kolizja nie była spowodowana z jej winy, serwis telefonów, może naprawić takiego smartfona.

Ubezpieczenie OC, a serwis telefonów powypadkowych

O naprawie samochodu z OC sprawcy słyszał chyba każdy. Nie każdy jednak zdaje sobie sprawę, że ubezpieczenie obejmuje nie jedynie sam pojazd, ale również wszystkie cenne przedmioty, które przewozimy. Czy możliwe zatem będzie serwis uszkodzonych telefonów z OC sprawcy? Oczywiście tak, chociaż warto pamiętać o tym, by informacje o uszkodzeniu znalazły się w policyjnej notatce. Przyda się też odpowiedni materiał dowodowy, by został zabezpieczony. To wykluczy wszelkie próby odrzucenia naszego wniosku przez ubezpieczycieli. Całość kosztów naprawy powinien pokryć ubezpieczyciel, który zajmuje się sprawą.

Jakie uszkodzenia naprawia serwis telefonów po kolizjach?

Jakich uszkodzeń doznają Smartfony w czasie kolizji i wypadków drogowych? Zwykle nie są to obrażenia poważne z racji małych rozmiarów telefonu. Bywa jednak, że powypadkowy sprzęt wymaga naprawdę poważnej naprawy w serwisie telefonów komórkowych . Klienci zwykle trafiają tam z uszkodzonymi obudowami telefonów, rozbitymi wyświetlaczami czy zbitymi szybkami.

Telefon bywa poważnym zagrożeniem – serwis telefonów

Z jednej strony, w przypadku zbitych szybek w czasie kolizji możliwe są również poważniejsze zarysowania ekranu i obudowy, zwłaszcza gdy telefon zwykle w samochodzie trzymamy na desce rozdzielczej lub służy nam jako GPS. Z drugiej strony, w przypadku bardzo poważnych zdarzeń drogowych czasami zdarza się, że sprzęt elektroniczny taki jak telefon jest na tyle poważnie uszkodzony, że nie nadaje się niestety do naprawy bo koszt naprawy przewyższa jego wartość i tak naprawdę zostaje nam tylko wymiana urządzenia na nowe, oczywiście na koszt ubezpieczyciela. W takim wypadku po stwierdzeniu tego faktu przez ubezpieczyciela i serwis telefonów, otrzymamy rekompensatę finansową, która nie zawsze może być odzwierciedleniem kosztów przy pierwotnym zakupie. Pocieszający fajt jest, że w większości przypadków udaje się odzyskać dane z całkowicie uszkodzonego urządzenia.