Wymiana wyświetlacza Samsung Galaxy S10

Wymiana wyświetlacza Samsung Galaxy S10

20 maja 2020 Wyłączono przez Redakcja

Jesteś szczęśliwym posiadaczem flagowego smartfona Samsung Galaxy S10? Pamiętaj jednak, że musisz na niego uważać. Już nawet upadek z niedużej wysokości może doprowadzić do uszkodzenia ekranu dotykowego. Na szczęście w takim wypadku nie trzeba oddawać go do serwisu, a wymianę wyświaczala S10 można wykonać samodzielnie.

Samodzielna wymiany wyświetlacza  Samsung Galaxy S10

Pamiętajmy, że wymiana ekranu dotykowego Samsung Galaxy S10 nie należy do najłatwiejszych. Z dużym prawdopodobieństwem, będziecie musieli poświęcić na tę czynność nawet do 90 minut. Wszystkie naprawy, których podejmujecie się samodzielnie, wykonujecie na własną odpowiedzialność. Nietrudno tutaj o uszkodzenie smartfona i utratę gwarancji. Do wymiany wyświetlacza Samsung Galaxy S10, potrzebny jest przede wszystkim nowy moduł ekranu, komplet narzędzi i otwieraków do naprawy smartfona, nagrzewnica albo suszarka do włosów, a także przyssawka do szyb. Pamiętajcie też o przygotowaniu wygodnego i dobrze oświetlonego miejsca pracy.

Początek samodzielnej wymiany  wyświetlacza Samsung Galaxy S10

Najważniejsze, by smartfon przed podjęciem naprawy został wyłączony. Zaczynamy od równomiernego nagrzania tylnej części obudowy, by zmiękczyć klej. Można posłużyć się tutaj przyssawką do szyb w celu utworzenia szczeliny między pleckami a ramką. Kiedy to się już uda, wkładamy do niej bardzo cienki, plastikowy otwierak i przesuwamy nim dookoła obudowy. Musicie tutaj uważać, ponieważ klapka baterii ma w sobie taśmę czytnika linii papilarnych, który należy wypiąć. Teraz należy wykręcić śrubki, które mocują czarny panel ochronny. Kiedy dostaniemy się do środka, po pierwsze wypinamy konektor baterii. Następnie, wykręcamy śrubki z dolnej części smartfona i wymontowujemy głośnik. Z górnej części wyjmujemy baterię. Jeśli nie wyjęliście szufladki z kartą sim i SD, to jest to ostatni moment. Teraz jest też czas na wypięcie pozostałych konektorów oraz kabli antenowych. Po wymontowaniu płyty głównej można też wyjąć słuchawkę i wibrator, a także port jack oraz panel USB. Po wykonaniu tych czynności, możemy zabrać się za wyjęcie baterii z panelu. Ze względu na to, że jest ona bardzo mocno przyklejona, należy jeszcze raz podgrzać smartfon. Powoli i uważnie należy ją wyjąć za pomocą cienkiego otwieraka. Uważajcie, żeby nie uszkodzić baterii. Tak przygotowane części, można przenieść do nowego modułu wyświetlacza, który jest produkowany z ramką. Montażu dokonujemy w odwrotnej kolejności, niż robiliśmy to przed chwilą. Tylną klapkę przyklejamy taśmą 3M lub klejem T7000 i pozostawiamy do wyschnięcia. Przed wklejeniem należy podłączyć czytnik linii papilarnych. Wymiana wyświetlacza Samsung Galaxy S10 jest dość skomplikowana. Jeśli nie wierzycie własnym umiejętnościom, zalecamy oddanie smartfona do profesjonalnego serwisu telefonów Samsung.