Wymiana szybki w Sony

Kupując konkretny model smartfona rzadko zastanawiamy się, czy po ewentualnym uszkodzeniu, da się go łatwo naprawić. To błąd. Bowiem jeśli naprawa nie jest prosta, może nas narazić na większe koszty. Wymiana szybki w Sony, nie ogranicza się tylko do panelu ze szkła.

Na szczęście w smartfonach Sony można wymienić dotyk i ekran LCD. Można zlecić naprawę w ramach gwarancji, która jednak nie zawsze będzie uwzględniona. Można też oddać telefon do serwisu. Przy wymianie wyświetlacza w Sony Xperia Z nie musimy się martwić o działanie przycisków (np. power czy volume), czy czujnika zbliżeniowego. Trzeba jednak pamiętać, że wymiana szybki w Sony Xperia Z, musi być przeprowadzona w specjalnych warunkach bezpyłowych, dlatego w warunkach domowych trzeba wymienić całość. Model Sony Xperia Z jest fabrycznie wodoszczelny, jednak po wymianie wyświetlacza, serwisy nie gwarantują, że będzie tak nadal. Gwarancja wodoszczelności udzielona przez producenta ma charakter jedynie warunkowy i uzależniona jest m.in. od stanu uszczelek.

„Wymiana szybki w Sony” w warunkach domowych

Na forach internetowych można znaleźć informacje, że w smartfonach Sony można wymienić samą szybkę. Niestety samodzielna próba odklejenia digitizera najprawdopodobniej skończy się porażką i uszkodzeniem całego wyświetlacza. Żaden serwis nie podejmie się takiej czynności. Jeśli zależy nam na ograniczeniu kosztów, mniej ryzykowną opcją wydaje się być samodzielna wymiana całego wyświetlacza. Nie mniej jednak i do niej trzeba się odpowiednio przygotować. Mimo, że w internecie można znaleźć wiele tutoriali jak samodzielnie naprawić telefon/wymienić wyświetlacz, bez odpowiedniego przygotowania się nic nie osiągniemy.

Jeśli wymiana szybki w Sony to za wiele

Z pewnością trzeba ocenić swoje siły na zamiary. Kiedy zdecydujemy się na naprawę, na pewno trzeba zakupić nowy moduł wyświetlacza do smartfona Sony. Można taki kupić zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i przez internet. Ponadto trzeba się zaopatrzyć w zestaw narzędzi do naprawy smartfona. Oprócz tego warto przygotować przyjazne miejsce pracy, Powinno się składać z jasnego blatu i dobrej lampy, która zapewni doskonałą jasność. Dopiero tak przygotowani, możemy zabrać się do naprawy. Jak to zrobić? W sieci można znaleźć wiele tutoriali dla różnych modeli, zarówno polsko jak i angielskojęzycznych.

Jeżeli samodzielna próba wymiany wyświetlacza, bądź co gorsza – wymiany szybki w Sony – skończyła się niepowodzeniem, zapraszamy do skorzystania z usług SmartSerwis24. Serwis profesjonalnie wymieni cały moduł wyświetlacza, a jeśli to będzie konieczne, również elementy obudowy.

Jeśli będzie to możliwe, wymiana szybki w Sony, sprowadzi się do wymiany panelu dotykowego w smartfonie.