Usunięcie blokady konta Xiaomi – kiedy jest wymagane?

28 marca 2021 Wyłączono przez Redakcja

Usunięcie blokady konta Xiaomi – kiedy jest wymagane?

Konto Xiaomi jest niezbędne do korzystania z telefonów chińskiego producenta. Wykorzystywane jest do synchronizacji danych w chmurze, takich jak kontakty, zdjęcia w galerii czy kopia systemu. Umożliwia ono również zdalne blokowanie konta lub usunięcie jego danych. Wymagane do tego jest oczywiście ustanowione wcześniej hasło. Jednak zdarza się, że zostanie ono przez nas zapomniane. W takiej sytuacji często dochodzi do blokady dostępu do konta, a co za tym idzie, również do telefonu. Często wymagana jest wizyta w profesjonalnym serwisie, który kompleksowo i bezpiecznie przeprowadzi usługę usunięcia blokady konta Xiaomi.

Blokada konta Xiaomi

Najprostsze sposoby na usunięcie blokady konta Xiaomi

Jeśli telefon, który był resetowany, jest naszym prywatnym, a także posiadamy ciągle ten sam numer telefonu, nie powinno być problemu z odzyskaniem dostępu do konta. W sytuacji kiedy zapomnieliśmy hasła wystarczy, że poprosimy o wysłanie kodu resetującego hasło, który przyjdzie na numer telefonu połączony z kontem. W tym przypadku ważne jest, aby telefon posiadał kartę SIM z powiązanym numerem. W przypadku zakupów telefonów używanych często tracimy kontakt ze sprzedającym. Wtedy nie mamy żadnej tradycyjnej drogi usunięcia blokady konta Xiaomi. Należy wtedy skorzystać z usług serwisowych.

Czy da się usunąć blokadę konta Xiaomi?

Jest to proces jak najbardziej możliwy. Możemy go przeprowadzić samodzielnie, pod warunkiem że pamiętamy hasło do konta. Jeśli zapomnieliśmy go i nie posiadamy numeru powiązanego z kontem, jest to proces nieporównywalnie trudniejszy. Wtedy bez skorzystania z usług profesjonalnego serwisu się nie obejdzie. Warto powierzyć telefon specjalistom, którzy mają dostęp do narzędzi umożliwiających im usunięcie blokady konta Xiaomi. Najczęściej polega ona na zwolnieniu powiązania pomiędzy serwerami IMEI. Wykorzystywana jest również metoda zdalnego odblokowania, która polega na usunięciu blokady konta Xiaomi za pomocą specjalnego kodu. Po kilkudziesięciu godzinach telefon najczęściej jest gotowy do użytkowania.

Kiedy usunięcie blokady konta Xiaomi jest niemożliwe?

Czasem blokada konta Xiaomi jest permanentna. Jeśli telefon ma status kradzionego nie ma szans na odblokowanie go nawet za pomocą najbardziej nowoczesnych sposób. Podobnie sytuacja ma się w przypadku smartfonów, w których został aktywowany lost mode. Takie urządzenie oznaczone jest jako zgubione i właściciel prawdopodobnie go szuka. Z tego powodu nie ma szans na odblokowanie konta.