Usunięcie blokady konta Google, kiedy telefon może nas zaskoczyć

28 marca 2021 Wyłączono przez Redakcja

Usunięcie blokady konta Google – kiedy jest potrzebne?

Kilka lat temu Google wprowadziło do najnowszych Androidów aktualizację, która zawierała system chroniący przed kradzieżą danych z telefonu. Factory Reset Protection miała chronić zawartość smartfona w przypadku zgubienia go lub kradzieży. Niestety system ten stał się zmorą wielu użytkowników Androida, którzy po prostu zapomnieli hasła do swojego konta Google lub kupili używany telefon, który nie został odpowiednio zresetowany. W takiej sytuacji smartfon poprosi nas o weryfikację konta, które było wcześniej używane na danym urządzeniu. Jeśli nie pamiętamy hasła lub posiadamy telefon od innej osoby, pojawia się spory problem. Wtedy musimy w jakiś sposób usunąć blokadę konta Google. Możemy spróbować wykonać ten proces w domu, jednak każdy telefon jest nieco inny, więc ciężko znaleźć uniwersalny sposób. Najprościej oddać smartfon do profesjonalnego serwisu, gdzie fachowcy odpowiednio usuną blokadę konta Google.

Jak usunąć blokadę konta Google w domu?

Możemy spróbować usunąć blokadę konta Google samodzielnie. Warto wiedzieć, że przed resetem telefonu do ustawień fabrycznych, należy skasować istniejące konta Google na urządzeniu. Wtedy unikniemy wymaganej weryfikacji po ponownym uruchomieniu. Jeśli jednak tego nie zrobiliśmy można spróbować kilku opcji.

  1. Reset zamiast weryfikacji

Kiedy telefon poprosi nas o weryfikację konta Google, powinniśmy cofnąć się o jeden krok do ustawień sieci Wi-Fi. Musimy dodać nową sieć poprzez wpisanie dowolnego ciągu cyfr lub liter. Następnie, przytrzymując palcem nad tym tekstem, udostępniamy go za pomocą Gmail. Po tym klikamy w Powiadomienia, a następnie Ustawienia aplikacji. Z menu trzech kropek wybieramy zakładkę Konto i resetujemy telefon dzięki zakładce Kopia zapasowa i resetowanie.

  1. Uniknięcie FRP za pomocą przeglądarki internetowej

W momencie, w którym zobaczymy ekran weryfikacji konta musimy kliknąć na pole do wpisania adresu e-mail. Po wpisaniu dowolnego wyrazu, przytrzymujemy palec na nim, aż zobaczymy ikonkę z trzema kropkami. Klikamy w nie i szukamy opcji Podpowiedzi. Po uruchomieniu Chrome’a klikamy Nie, dzięki i nie aktywujemy usługi Google Now. Podczas wyszukiwania wchodzimy w ustawienia i przywracamy ustawienia fabryczne w telefonie.

  1. Usunięcie blokady konta Google w profesjonalnym serwisie

Jest to bez wątpienia najwygodniejsza i najszybsza opcja. Profesjonaliści bez problemu poradzą sobie z usunięciem blokady konta Google w każdym telefonie. Specjaliści mają dostęp do programów, które umożliwiają im szybkie i skuteczne ściąganie wszystkich blokad systemowych. Jest to rozwiązanie stuprocentowo bezpieczne i efektywne.