Topowe modele Sony

Sony, czyli największy japoński producent elektroniki, nie tylko znamy z konsoli PlayStation czy telewizorów trójwymiarowych, ale też ze smartfonów. Najbardziej znane są modele Sony Xperia. Na które warto zwrócić uwagę?

Modele Sony, które zrewolucjonizowały markę

Tak naprawdę wszystkie modele Xperii są godne polecenia. Dużą ich zaletą jest wodoszczelność i pyłoszczelność, a także duża rozdzielczość ekranu. Sony Xperia XZ Premium to flagowiec z 2017 roku. Posiada 8-rdzeniowy procesor Snapdragon 2,45 GHz, 64 GB miejsca na dane i 4 GB pamięci RAM, pojemną baterię i wyświetlacz 5,5-cala. Dzięki temu, że ekran i plecki urządzenia pokryte są szkłem Corning Gorilla Glass 5, ryzyko uszkodzenia smartfona znacznie spada. Warto też dodać, że Sony Xperia XZ Premium to pierwszy smartfon, który wykorzystuje warstwowy typ matrycy Exmor RS ze zintegrowaną warstwą pamięci. To plus system Motion Eye pozwalają na nagrywanie Slow Motion w 960 klatkach na sekundę przy jakości 720p. Dodatkowo można go kupić w całkiem przystępnej cenie.

Budżetowe modele Sony

Atrakcyjna wizualnie Sony Xperia XA dzisiaj zalicza się do grona kultowych. Posiada wąskie boczne ramki i szkła 2.5D. Dzięki temu front Xperii XA szczególnie wypełnia wyświetlacz i bardzo łagodnie przechodzi w zaokrąglone metalowe boki obudowy. Tutaj trzeba zaznaczyć, że jako jeden z niewielu modeli Sony, nie jest wodoszczelna. Posiada 5-calowy wyświetlacz z szerokokątną matrycą IPS o rozdzielczości 1280 na 720 pikseli. Jeśli chodzi o aparat, mamy tu do dyspozycji 13-megapikselowy aparat wykorzystujący przetwornik obrazu Exmor RS (1/3″) z przesłoną f/2 oraz diodą doświetlającą. Sony dodał też hybrydowy autofokus oraz rozbudowaną aplikację.

Mniejsza alternatywa modeli Sony

Świetna jest też Sony Xperia XZs. Posiada wyświetlacz o przekątnej 5,2 cala z bardzo grubą ramką górną i dolną. Co więcej, posiada zwiększoną pamięć czy jaśniejszy wyświetlacz niż w Xperii XZ. Została też wyposażona w świetny, 19-megapikselowy aparat. Użytkownicy są też zadowoleni z trybu super slow motion z 960 klatkami na sekundę. Jego wadą jest jednak to, że klipy są bardzo krótkie. Z 0,182 sekundy materiału w czasie rzeczywistym powstaje około 6-sekundowy film. Z pewnością znajdą się jeszcze inne ciekawe modele Sony. Powyżej przedstawiliśmy jedynie wybrane przykłady.

Jeśli posiadasz dowolny model Sony, któremu doskwiera pewna dysfunkcja, warto poszukać serwisu, który zaopiekuje się Twoim telefonem