Jak w 2021 roku przyjmie się marka OPPO?

Jak w 2021 roku przyjmie się marka OPPO?

11 stycznia 2021 Wyłączono przez Redakcja

Kilka słów o marce OPPO – jak, gdzie i kiedy?

Firma OPPO na polskim rynku jest bardzo krótko. Do Polski marka zawitała z końcem stycznia 2019 roku. Można ją określić jako droższe i bogatsze Xiaomi. Same OPPO funkcjonuje już kilkanaście lat. Działa od 2004 roku, początkowo zajmując się produkcją odtwarzaczy MP3 i MP4. Od 2008 roku firma zajmuje się telefonami komórkowymi, które dziś są podstawą działania przedsiębiorstwa. OPPO od kilku lat zajmuje topowe miejsca w listach największych producentów telefonów komórkowych. Regularnie wyprzedza takie firmy jak LG, Motorola, HTC, Sony, a swego czasu nawet Xiaomi. Dzieje się tak, ponieważ telefony OPPO są szalenie popularne w Chinach i Indiach. Jednak wejście na rynek europejski może nie być tak łatwe. W Europie liczy się cena, NFC czy funkcjonalności związane z łącznością. Firma jednak jest gigantem i jest świadoma tego, że początki na europejskim rynku nie będą proste. Już od samego początku w akcje marketingowe zostali zaangażowani celebryci, a telefony ukazały się w popularnych sieciach sprzedaży.

Czym OPPO może skusić Polaków?

Przede wszystkim bardzo oryginalnymi i niepowtarzalnymi rozwiązaniami. Już na początku OPPO zaprezentowało telefon z automatycznie rozsuwaną obudową czy technologią ultraszybkiego ładowania VOOC. Wykorzystuje ona moc 50W oraz jako pierwsza otrzymała certyfikat potwierdzający ładowanie do 40% w 10 minut. OPPO posiada również autorski, ekranowy czytnik linii papilarnych. No i przede wszystkim, jako gigant światowego rynku, firma ma środki, by utrzymać się na powierzchni. W poprzednim roku marka zyskała spore zainteresowanie wśród Polaków, więc z pewnością OPPO będzie kontynuować szturm na nasz rodzimy rynek. Ceny zostały przystosowane bardziej do naszych standardów, dzięki czemu najnowsze flagowe modele z 2020 roku możemy kupić za mniej niż 3 tysiące złotych. Jednakże bardzo ważnym aspektem będzie sam serwis Oppo i dostęp do ich części w serwisach nieautoryzowanych. W przypadku niezadbania producenta, o dobry serwis telefonów marka będzie traktowana jako urządzenia jednorazowo co w konsekwencji może skutkować brakiem zainteresowania ponownego zakupu, a telefony w rynku wtórnym będą nie wiele warte.

Jeden z najbardziej popularnych telefonów OPPO

OPPO RENO 4 LITE

Nieco uboższa wersja modelu PRO. Jednak ten telefon jest ponad 1500 złotych tańszy. Pracując na procesorze MediaTek Helio P95 i posiadając 8 GB pamięci RAM, jest wystarczająco szybkim urządzeniem, aby sprostać wymaganiom większości użytkowników. Telefon został wyposażony w złącze mini Jack, pojemny akumulator i świetny ekran AMOLED, który jest topowy w swojej klasie. Do tego dochodzi podwójna przednia kamerka o matrycy 16+2 Mpix oraz poczwórna tylna o obiektywach 48+8+2+2 Mpix. To naprawdę świetny średniak w dobrej cenie.

Oppo Rento 4 Lite

Plany OPPO na 2021 rok

Ten rok może być przełomowy dla marki. To właśnie w 2021 do dystrybucji trafić ma smartfon OPPO X 2021. Telefon ze zwijanym ekranem i zmiennej przekątnej. Wygląda jak prawdziwe futurystyczne urządzenie z przyszłości. Pierwotne testy potwierdziły wytrzymałość modelu na zwinięcie i rozwinięcia, dzięki czemu projekt może być jednym z najciekawszych w 2021 roku. Poza tym w tym roku premierę będzie mieć najmocniejszy telefon według Antutu. Mowa tutaj o OPPO Find X3, który zmiótł swoją konkurencję w testach wydajnościowych. Bez wątpienia warto śledzić ruchy marki OPPO.