Jak zmieniła się sprzedaż telefonów po 1zł

Jak zmieniła się sprzedaż telefonów po 1zł

20 lutego 2019 Wyłączono przez Redakcja

Polacy coraz częściej sięgają po zakup nowego droższego smartfona. Jeszcze kilkanaście lat temu posiadanie smartfona wydawało się być luksusem, dla wielu ludzi, wręcz zbędnym. Dziś jednak przywykliśmy do tego, że urządzenia te towarzyszą nam każdego dnia i są z nami w bardzo wielu sytuacjach. To oznacza, że przez ostatnią dekadę znacząco wzrosła sprzedaż telefonów typu smartfon.

Dzisiejsze Smartfony znacznie bliżej mają do komputerów, aniżeli dawnych telefonów, co również wyjaśnia tak dużą ich popularność. Ceny oczywiście również są stosunkowo duże, niebotyczne wręcz w porównaniu z telefonami, które nie posiadają systemów operacyjnych. Naprzeciw oczekiwaniom klientów wychodzą oczywiście sieci komórkowe, które w zamian za podpisanie długoterminowej umowy o abonament są w stanie zaoferować nam telefon, na który normalnie nie bylibyśmy w stanie sobie pozwolić.

Jak to możliwe, że sprzedaz telefonów po 1zł rośnie?

Dlaczego tak się dzieje? Otóż po pierwsze operatorzy sieci mają podpisane umowy bezpośrednio z producentami telefonów. Po drugie sam abonament jest nieco droższy, dzięki czemu poniekąd część wartości smartfona spłacamy w comiesięcznej opłacie. Oczywiście zyskują na tym klienci, którzy są w stanie sobie na to pozwolić. Dzięki swoistemu rozbiciu opłaty na raty pozwolić na o wiele lepszy smartfon. Który klient zyskuje najwięcej? Zdecydowanie ten, który mierzy w produkty z wyższej półki. Korzyść w przypadku tańszych modeli smartfonów jest proporcjonalnie niższa, zatem warto decydować się na droższe, znacznie lepsze urządzenia. Przykładowy Kowalski za niewielkie pieniądze może pozwolić sobie na lepszy telefon, a sieć komórkowa zadowolona jest z pozyskania klienta na dłuższy czas. Stąd również często umowa w przypadku przejścia od innego operatora będzie dla nas korzystniejsza.

 Sprzedaż telefonów, a standard życia

To właśnie te kwestie zaważyły na zdecydowanym wzroście sprzedaży telefonów za symboliczną „złotówkę”. Drugą kwestią wpływającą na wzrost sprzedaży telefonów jest fakt, że przyzwyczailiśmy się do zupełnie innego poziomu i standardu życia, aniżeli jeszcze kilkanaście lat temu. Solidny smartfon przestał już być luksusem dla wybranych, a posiadać może go prawie każdy z nas. Również dzięki takim właśnie promocjom jak te przygotowane przez operatorów GSM. Również serwisy telefonów zanotowały wzrost zainteresowania ich usługami.