Sposoby ładowania smartfonów Samsung

Sposoby ładowania smartfonów Samsung

11 lutego 2019 Wyłączono przez Redakcja

Koreański producent telefonów komórkowych zdaje sobie sprawę, że smartfon to nieodzowny gadżet sporej rzeszy ludzi, a także podstawowe narzędzie pracy. Telefon jest zawsze gotowy do działania, a żeby to było możliwe, niezbędna jest naładowana bateria. Jakie istnieją obecnie sposoby ładowania telefonu?

Samsung proponuje swoim użytkownikom kilka sposobów ładowania swoich smartfonów. Już Samsung wyposażył telefon Galaxy S6 w ładowarkę sieciową, która w 10 minut naładowała telefon na 4 godziny pracy. Rewolucyjną technologię polubiły szczególnie zabiegane osoby, które nie mają dużo czasu na doładowanie swojej baterii. Ten sam model został również przystosowany do ładowania indukcyjnego, a więc fajnie kupić do niego akcesoria do telefonów. Trzeba jednak pamiętać, że tego typu ładowanie trwa znacznie dłużej. Dzieje się tak, ponieważ pad do ładowania notuje spore straty energii. Jednak opcja ładowania bezprzewodowego jest zwyczajnie wygodna. Nie jest potrzebny często zbyt krótki kabel, a telefon można bez przeszkód zabierać i odkładać na moduł.

Ciekawy standard MHL – nie tylko sposób ładowania

Ciekawym rozwiązaniem jest standard MHL. Służy nie tylko do ładowania urządzenia, ale przede wszystkim do transmisji nieskompresowanego obrazu, dźwięku i ochrony przesyłanych treści. Innymi słowy MHL przesyła treści z smartfona na większy ekran, na przykład na telewizor za pomocą jednego kabla. Wystarczy odpowiedni adapter i urządzenie z opcją MHL, by cieszyć się obrazem na dużym ekranie, a przy okazji naładować telefon. Pomocny w efektywnym ładowaniu jest też port USB typu C. Pozwala on na zdecydowanie szybszy transfer danych, a także na jednoczesne przesyłanie danych i ładowanie urządzenia.

Nowe sposoby ładowania – do 100% w 12 minut

Pod koniec 2017 roku świat obiegła informacja, że Instytut Technologii Samsung opracował nową technologię, która pozwala na naładowanie smartfona do 100 % w 12 minut. To przełomowy sposób ładowania, bowiem dzisiaj proces ten wynosi około godziny. Naukowcy użyli grafenu zamiast miedzi, dzięki czemu baterie zwiększyły się o 45%, a proces ładowania przyspieszył pięciokrotnie. Na razie są to jednak wyniki przeprowadzonych badań i nie wiadomo, kiedy producent mógłby wprowadzić tę technologię do swoich urządzeń.

Czy to wszystkie sposoby ładowania? Nie!

Apple przyzwyczaił niegdyś swoich użytkowników do stacji dokujących. Jest to kolejny, nieco zapomniany sposób ładowania smartfona. Samsung, wprowadził Samsung DEX, stację dokującą, która przekształca smartfona w komputer. Należy pamiętać, że korzystając z takiej podstawki, cały czas korzysta się jednak ze smartfona, a nie komputera stacjonarnego, a funkcje Androida są dość ograniczone. Samsung DEX przyda się osobom, które na co dzień nie korzystają z komputera, a chciałyby od czasu do czasu skorzystać z większego monitora. Dla reszty będzie to tylko ciekawy i dodatkowy gadżet do swojego Samsunga.

To już wszystkie, współczesne sposoby ładowania! Jeśli masz jakiś problem z ładowaniem swojego urządzenia, warto skorzystać z usług serwisu Samsunga.