Serwisować smartfona – należy samemu?

Serwisować smartfona – należy samemu?

13 lutego 2019 Wyłączono przez Redakcja

Czasem może nam się wydawać, iż nasze telefony nie potrzebują serwisu. W końcu płynnie „chodzą”, dobrze nam się z nich korzysta i nie mamy z nimi żadnych problemów. Musimy jednak przyznać, że telefon mamy tak naprawdę cały czas przy sobie i korzystamy z niego regularnie. Czasem niestety może się okazać, że telefon po jakimś czasie nie wytrzyma takiej eksploatacji i choć nic wcześniej tego nie zapowiadało, odmówi nam posłuszeństwa. Dlatego też należy regularnie serwisować swojego smartfona.

Czy serwisować smartfona samodzielnie?

Na to pytanie musi sobie odpowiedzieć każdy z nas. Codziennie borykamy się z problemem cięcia kosztów i układania budżetu, który często zostaje nadszarpnięty przez niespodziewane wydatki. Chcąc zaoszczędzić, korzystamy podczas serwisowania smartfona, z chińskich zamienników, dostępnych w sklepach internetowych w Polsce i za granicą. Telefon zdaje się działać w porządku tylko do czasu, gdy nie będziemy się tego spodziewać. Chińskie zamienniki nie spełniają norm, a co gorsze nie posiadają kluczowych zabezpieczeń, które chronią najważniejsze układy w smartfonie, przed poważnymi uszkodzeniami. Nie należy serwisować smartfona, jeśli nie ma się pewnej ręki i smykałki do elektroniki i mechaniki. Każde zwarcie, może spowodować uszkodzenie płyty głównej. Jeśli już zdecydujemy się, na Youtubie dostępne są poradniki, jak naprawiać telefony konkretnego modelu. W niektórych przypadkach nawet doświadczone serwisy posiłkują się takimi materiałami edukacyjnymi.

Jak może pomóc nam serwisować smartfona zewnętrzny serwis?

Jeśli chcemy móc korzystać z naszego telefonu gdziekolwiek i bez obaw o jego awarię, taki serwis telefonów jest obowiązkowy. To właśnie tam fachowcy są w stanie określić, czy coś wymaga naprawy. Mogą nam również zwrócić uwagę na pewne kwestie związane z korzystaniem z samego telefonu, ponieważ być może robimy to niewłaściwie. Dobrze jest zatem regularnie odwiedzać taki serwis. Jest to dla nas pewny wydatek jednak nie tak duży, jak w przypadku poważnej awarii i naprawy telefonu, która może znacząco obciążyć nasz budżet, kiedy sprawę zaniedbamy z własnej winy.