Jak w ciągu 10 lat, zmienił się rynek smartfonów?

Jak w ciągu 10 lat, zmienił się rynek smartfonów?

20 lutego 2019 Wyłączono przez Redakcja

W ciągu ostatniej dekady rynek mobilny w Polsce zmienił się nie do poznania. Telefony z klawiaturą zniknęły praktycznie całkowicie z ofert operatorów czy też sklepów. Jednak nie zmienia to faktu, że ciągle istnieją i mają swoich wielbicieli, a nie jeden serwis telefonów widuje je na swoim warsztacie. Jednak rynek kompletnie zawładnęły smartfony, a więc dotykowe telefony z ogromną mocą porównywalną do komputerów.

Serwis telefonów – Smartfony w codziennym użytku

Użytkownicy smartfonów w Polsce uwielbiają korzystać z tych urządzeń. Prawdopodobnie nie ma dnia, w których z dotykowych urządzeń mobilnych ich właściciele nie korzystają. Szczególnie, że nie służą one już jedynie do wykonywania połączeń i wysyłania wiadomości tekstowych. Można powiedzieć, że szczególnie młodzież używa ich do całkiem innych celów. Jest to przeglądanie Internetu czy też portali społecznościowych. Jednak w dużej mierze, dzięki rozwijającemu się rynku smartfonów oraz produkowaniem, co raz mocniejszych urządzeń tego typu smartfonów używa się do robienia wspaniałych zdjęć. Dobrym przykładem będzie Huawei P20 Pro z trzema aparatami na pleckach oraz jednym z przodu. Aparat ten wykonuje często lepsze zdjęcia, niż średniej półki lustrzanki.

„Najmocniejsze bestie” – serwis telefonów

Bardzo mocno rozwinęły się również procesory w telefonach, które umożliwiają rozrywkę w postaci wymagających gier. Niektóre z nich to ośmiordzeniowe potwory z taktowaniem lepszym od kilkuletnich komputerów. Wydajność modeli zwiększa się również ze wzrostem pamięci flash, a więc RAM. W najnowszych modelach wynosi 4/6, a nawet 8GB, co wciąż jest nieosiągalne dla większości laptopów. Także wyświetlacze, które mają proporcję 18:9 z wcięciem w ekranie, który pozwala zamknąć większy wyświetlacz w obudowie, o takich samych wymiarach to nowość na rynku. Ekrany mogą odtwarzać wideo w rozdzielczościach 4K, a więc takiej, jak najnowsze telewizory.

Serwis telefonów – Podsumowanie

Rynek smartfonów w Polsce rozwinął się bardzo mocno, o czym można było się przekonać czytając ten artykuł. Wielbicieli nowoczesnej technologii i najnowszych modeli telefonów jest wiele. Niestety wydajność idzie w parze z ceną, więc często za telefon trzeba zapłacić ponad 3 czy nawet 4 tysiące złotych. Jeśli Twój drogocenny smartfon uległ uszkodzeniu, nie martw się! Serwis telefonów SmartSerwis24 postara się jak najszybciej naprawić usterkę, możliwie najtaniej dla klienta.