Smartfon na raty, czy od operatora?

Smartfon na raty, czy od operatora?

22 lutego 2019 Wyłączono przez Redakcja

Zakup nowego smartfona to nie lada wyzwanie. Zwłaszcza w sytuacji, gdy mamy tak wiele ciekawych ofert na rynku jak dziś. Operatorzy mają co roku do zaoferowania coraz to ciekawsze urządzenia za symboliczną złotówkę, jednak za wyższy abonament. Z drugiej strony ciągle możemy oczywiście kupić telefon na własny rachunek. W przypadku nowoczesnych urządzeń jednak nie jest to proste i czasami potrzeba rat lub małej pożyczki. Urządzenia te potrafią niekiedy kosztować nawet kilka tysięcy złotych, a części oferowane przez serwis telefonów, kilkaset złotych. Jeżeli więc cenimy sobie ich jakość, nasz dylemat będzie tym większy. Jak zatem zakupić smartfona dla siebie najkorzystniej?

Analiza opłacalności – Serwis telefonów

Podstawa do odpowiedzi na to pytanie będzie przede wszystkim wycenienie smartfona oraz obserwacja jak bardzo straci on na wartości w okresie naszej umowy. To właśnie ta wartość powinna nam posłużyć jako podstawa do wykonania obliczeń. Zwykle w przypadku wielu sieci trafiają się istne perełki i prawdziwe okazje, które warto chwytać co pewien czas. Wtedy to mamy szansę za symboliczną złotówkę dostać jeden z flagowych modeli. Zwykle oczywiście odbije się to na kosztach abonamentu, ale w wielu wypadkach flagowce tanieją nawet po roku czy dwóch latach – podkreśla serwis telefonów. Taka inwestycja może się więc opłacić. Podstawą jest naturalnie aktywne poszukiwanie promocji. Bywają okresy, w których aż roi się od niesamowicie ciekawych propozycji ze strony operatorów. Na co dzień doskonale współpracują oni z producentami smartfonów. Takie okresy to często czas przedświąteczny lub po Nowym Roku, kiedy producenci szykują się do produkcji nowego sprzętu.

Serwis telefonów – alternatywne rozwiązanie

Oczywiście zakupienie smartfona za gotówkę wydaje się być najprostszym rozwiązaniem, ale kiedy mówimy o naprawdę kontentych modelach, ceny również są spore. Pozostają raty. Te również są niezwykle korzystne, zwłaszcza że w wielu sklepach dostaniemy je na 0%.

Serwis telefonów – podsumowanie

Oba rozwiązania mają zdecydowanie swoje plusy i minusy. W okresie szalonych promocji warto pomyśleć o smartfonie od operatora, poza tymi okresami może opłacać się zakup nowoczesnego urządzenia w systemie ratalnym. W takim wypadku zwróćmy jednak uwagę na to, by raty nie były oprocentowane. Serwis telefonów, SmartSerwis24 do każdego telefonu dopasuje odpowiednie akcesorium, a w razie potrzeby dokona przeglądu i naprawi go. Zawsze trzeba brać pod uwagę koszt, jaki dodatkowo poniesiemy za sprawą nieszczęśliwych wypadków. Serwis telefonów postara się minimalizować koszty naprawy, jednak te niejednokrotnie przekraczają połowę wartości smartfona.