Naprawa telefonów Samsung jest bardzo dobrze rozwinięta

Naprawa telefonów Samsung jest bardzo dobrze rozwinięta

3 czerwca 2021 Wyłączono przez Redakcja

O różnorodności podzespołów wykorzystywanych do produkcji telefonów można opowiadać bez końca. Podobnie wygląda kwestia napraw telefonów oraz ich opłacalności. Prawda jest taka, że często nie ma jednego, najlepszego rozwiązania. Wszystkie możliwości będą tak naprawdę zależały od możliwości finansowych właściciela uszkodzonego smartfona, a w przypadku starszych telefonów od dostępności części.

Do niedawna, w wielu przypadkach, niektóre naprawy telefonów użytkownicy byli w stanie wykonać samodzielnie. Zaliczały się do nich chociażby wymiany baterii. Możliwość swobodnej naprawy telefonów pokrzyżował jednak postęp produkcyjny, który wpłynął też na konstrukcję telefonów. O ile kiedyś wymiana baterii była niezwykle prosta, to teraz często wiąże się nie tylko z koniecznością odklejenia szklanych plecków, ale też umiejętnego wyjęcia uszkodzonej baterii. Nieodpowiednie przeprowadzenie naprawy na własną rękę mogłoby się wiązać z poważnym uszkodzeniem telefonu, co ostatecznie przekłada się też na ostateczne koszty. Na łatwość naprawy telefonu wpływ ma konstrukcja telefonu oraz rodzaj zastosowanych podzespołów. Pozycję lidera z pewnością utrzymuje Samsung.

Samsung liderem na rynku napraw telefonów

Samsung zdecydowanie wychodzi z założenia, że dobrych projektów nie ma sensu poprawiać. Dlatego też bardzo często wykorzystuje gotowe już projekty podzespołów do tego, aby tworzyć kolejne modele. Zmiany podzespołów zazwyczaj pojawiają się tylko w przypadku flagowych modeli, które wprowadzają bardzo duże zmiany lub w przypadku telefonów z nowymi dodatkami. Przykładem może być A80, w którym pojawił się mechanizm wysuwający kamerkę do selfie.

Wbrew pozorom jest to bardzo dobre rozwiązanie, które sprawia, że naprawy telefonów Samsung są zdecydowanie łatwiejsze niż w przypadku wielu innych modeli. Przede wszystkim duże znaczenie ma tu wyjątkowo dobra dostępność części, dzięki czemu naprawa telefonu może być wykonana bardzo szybko. Zastosowanie podobnych rozwiązań sprawia też, że serwisy telefonów nie mają problemów z tym, aby poradzić sobie z naprawą nawet nowych modeli telefonów. Przykładowo modele Galaxy A40, Galaxy A50, Galaxy A70 oraz Galaxy A80 mają taki sam sposób połączenia taśmy LCD z płytą główną. To sprawia, że klienci, którzy posiadają telefony Samsung nie muszą martwić się o dostępność części oraz czas naprawy telefonów Samsung. Telefony Samsung lubią jednak oryginalne części, szczególnie jeśli chodzi o wyświetlacze, dlatego też w przypadku wymiany ekranu warto zastanowić się nad tym, aby wybrać jednak część oryginalną, która będzie nieco droższa od dobrych jakości zamienników.

W serwisie telefonów Samsung  zawsze  pomoże ustalić przyczynę problemów z telefonem. Na podstawie wykonanej diagnozy przygotuje indywidualną wycenę, którą przedstawi do akceptacji. W razie potrzeby serwis telefonów Samsung w Chorzowie wykona naprawy takie jak: wymiana ekranu, wymiana szybki oraz zmiana obudowy i klapki baterii na nową. W serwisie telefonów Samsung można naprawić też złącze SIM, złącze ładowania lub wymienić zużytą baterię na nową. SmartSerwis24 pomoże również w przypadku problemów z działaniem głośników, buzzerów, czy mikrofonów. Możliwe jest też czyszczenie oraz naprawa telefonów po zalaniu.