Serwis Sony – popularne uszkodzenia

Serwis Sony – popularne uszkodzenia

13 lutego 2019 Wyłączono przez Redakcja

W serwisach Sony można liczyć na naprawę smartfonów przynoszonych przez klientów. Dzięki temu ze smartfonów wyeliminowane zostaną wszelkie usterki techniczne oraz mechaniczne. Jakie uszkodzenia, widzi na co dzień przeciętny serwis Sony?

Wśród najczęściej spotykanych usterek można wyróżnić:

zniszczone podzespoły – wynikające ze złego użytkowania urządzenia. Częste przeciążanie układu procesora i grafiki, powoduje przegrzewanie się urządzenia. W konsekwencji układy znajdujące się na płycie głównej, mogą ulec uszkodzeniu, czy nawet przepaleniu.

obicia ramki i stłuczone plecki- Jeżeli telefon nie jest odpowiednio zabezpieczony i ulegnie wypadkowi, niemal pewnym jest uszkodzenie szklanych tylnych plecków i mniejsze, bądź większe obicia ramki. O ile zbite plecki wyglądają źle i rozszczelniają urządzenie, to zbita ramka może powodować naprężenia. Mogą one spowodować uszkodzenie dotyku, a nawet wyświetlacza.

bateria – Bardzo często, ogniwa stosowane w telefonach Sony, deformują się pod wpływem bardzo wysokiej temperatury. Choć Sony słynie z wysokiej jakości ogniw, serwisy Sony są pod tym względem wyczulone. Puchnące ogniwo może zdeformować telefon i uszkodzić wyświetlacz. Nie należy zatem podchodzić telefonem pod ognisko, grila, czy zostawiać latem na czarnej desce rozdzielczej samochodu. W wielu przypadkach wymiana baterii będzie niezbędna.

stłuczone ekrany – serwisy Sony najczęściej otrzymują na warsztat telefony z potłuczonymi ekranami. Ich uszkodzenia, wynikają z codziennego użytkowania i wypadków losowych. Często ludzie zapominają o możliwości dodatkowej ochrony urządzenia i nie stosują etui, szkieł, czy folii ochronnych.

zalania – druga najpopularniejsza usterka widziana w serwisach Sony. Zalany smartfon zostaje nie tylko, gdy rzeczywiście wpadnie do wody. Korzystanie z urządzenia w łazienkach, podczas mgły, w deszczu, w obecności bryzy morskiej, powoduje zawilgocenie wewnątrz urządzenia. Taka usterka może dotyczyć również „wodoodpornych” modeli producenta.

serwis Sony – Podsumowanie

Wtedy wizyta w serwisie okazuje się być koniecznością, ponieważ pracują tam wykwalifikowane osoby, które profesjonalnie zajmą się naprawą telefonu komórkowego. Serwis Sony zajmie się także zawieszeniami systemów oraz ich aktualizowaniem, gdy właściciele nie będą sobie w stanie z takimi awariami sami poradzić. Takie problemy pojawiają się w różnych modelach, na co należy jak najszybciej reagować, aby przedłużyć żywotność swojego smartfona, na czym powinno zależeć każdemu właścicielowi.