Serwis Apple – czy musi być drogi?

Serwis Apple – czy musi być drogi?

7 lutego 2019 Wyłączono przez Redakcja

Serwis Apple, w niektórych przypadkach może przekraczać wartość telefonu, który wbrew wszelkim opiniom, wcale nie składa się z tak drogich części.

Gdzie nieautoryzowany serwis Apple się zaopatruje?

Na początku trzeba jednak zaznaczyć, że oryginalne części można zakupić jedynie w oznaczonych punktach autoryzowanego serwisu Apple. Wszyscy, którzy twierdzą, że części kupują u innego dostawcy, albo nie są świadomi, albo kłamią. Oryginalne części muszą być wyprodukowane przez Apple, lub muszą pochodzić z legalnego źródła, czyli kupione od Apple.

Nie tylko serwis Apple!

Smartfon z nadgryzionym jabłkiem można też naprawić częściami używanymi lub zamiennikami. Ba, można nawet zbudować samodzielnie smartfon, czego dowiódł inżynier Scotty Allen. Podjął on wyzwanie rzucone przez znajomych i postanowił samodzielnie zbudować iPhone 6S. Wszystkie potrzebne części zakupił w Chinach, z pozostałości po uszkodzonych urządzeniach Apple. Bez większych problemów udało mu się poskładać działający iPhone. W prawdzie różnił się nieco wyglądem od tych zakupionych w oficjalnym sklepie, jednak największą różnicę widać w cenie smartfona. Allen oszacował wartość użytych części na ok. 300 dolarów, czyli 1200 zł, czyli o ponad połowę mniej niż wówczas cena nowego Iphone’a 6s.

Czemu nieautoryzowany serwis Apple ma oryginalne części?

Nieautoryzowane serwisy Apple korzystające z zamienników, najczęściej informują o tym swoich klientów. Warto jednak zawsze dopytać, ponieważ niektóre z nich uważają, że używają oryginalnych części. Ceny zamienników są niższe od oryginałów, nie tylko z powodu jakości samych części, które zazwyczaj są nieco słabsze. W tych brakuje ważnych certyfikatów Apple. Takie serwisy nie stosują procedur, do których muszą stosować się autoryzowane serwisy Apple. Nieoryginalne części mogą nieco różnić się kolorem i jakością działania. Dlatego przed podjęciem decyzji, w jakim serwisie naprawić swój iPhone, warto zastanowić się, czy zależy nam na niższej cenie. Jednocześnie mamy świadomość, że smartfon może nie działać tak, jakbyśmy chcieli. Co prawda wydajemy duże pieniądze w autoryzowanym serwisie, ale mamy pewność, że smartfon będzie posiadał oryginalne części.

Alternatywy wprowadzane przez nieautoryzowany serwis Apple

Alternatywą dla tanich zamienników, jest wprowadzenie zrefabrykowanych części do telefonów. Są to oryginalne części, które były używane, lecz zostały przywrócone do pełnej sprawności i gwarantują najwyższą jakość, przy minimalnej cenie. Warto sprawdzić ofertę popularnych serwisów Apple online.