Telefon ze składanym ekranem – Samsung Galaxy F

Pisząc składany nie mam na myśli telefonów z klapką. Od dłuższego czasu na technologicznych portalach pojawiają się informację, że Samsung planuje coś niespodziewanego. Już dziś wiemy, że tym niespodziewanym projektem będzie model Samsung Galaxy F, czyli smartfon ze składanym ekranem.

Trzeba przyznać, że brzmi to bardzo nieprawdopodobnie. Jednak prezentacja telefonu ze składanym ekranem odbyła się w San Francisco (7 listopada) i zobrazowała wszystkim, że sprzęt ma wiele do zaoferowania. Podczas konferencji mówiono głównie o samym ekranie oraz jego zaletach. Nadszedł czas, że serwis telefonów komórkowych nie będzie wymieniał pękniętych wyświetlaczy?

Nowe trendy na rynku urządzeń mobilnych?

Prawdę mówiąc nie wiemy zbyt dużo na temat tej koreańskiej nowości, ale pierwsze informację wzbudzają apetyt na więcej. Model Galaxy F nie jest już tylko zwykłą plotką. Szef działu mobilnego firmy Samsung, DJ Koh przekazał do opinii publicznej wiadomość o potencjalnej produkcji miliona sztuk w 2019 roku. Śledząc poczynania Samsunga z całą pewnością możemy podejrzewać, że zaprezentowany Galaxy F (podczas jednej z konferencji) ekran Infinity Flex znajdzie się na pokładzie nowego projektu koreańskiej firmy.

 

fot.fortressofsolitude.co.za

Rynek przerobił już telefony Flex, pochodzące bezpośrednio od firmy LG. Czy smartfony Flex i Flex 2 podbiły rynek? Patrząc po „uśmierceniu” tej rodziny przez giganta – z całą pewnością możemy powiedzieć, że nie. Jednak sam Flex od LG miał tylko wykrzywiony ekran, a cały telefon można było wyginać. W przypadku telefonu Galaxy F Samsung zaoferuje nam ze składanym ekranem Infinity Flex. Czy takie rozwiązanie sprawdzi się podczas bieżących trendów? Samsung zdaje sobie sprawę, że telefon też może się nie przyjąć na globalnym rynku. Właśnie dlatego producent zamierza wypuścić na rynek tylko milion sztuk obserwując zainteresowanie klientów. W przypadku rynkowego sukcesu – Samsung z pewnością zwiększy produkcję Samsunga Galaxy F.

Z nieoficjalnych informacji wiemy również, że cena modelu ze składanym ekranem, Galaxy F nie będzie mała. Według analityków ten zadziwiający i nowoczesny smartfon może kosztować około 2 mln wonów, czyli jakieś 1770 dolarów. Po przeliczeniu na polskie złote wychodzi jakieś 7 tysięcy. Pozostaje nam tylko i wyłącznie czekać na więcej informacji, które z pewnością wypłyną do Internetu w niedługim czasie. Cena wyświetlacza jaką serwis telefonów komórkowych może ustalić w przypadku tego modelu może równać się ceny całego urządzenia ze składanym ekranem.

Telefon ze składanym ekranem – koniec burzy

Medialną burzę informacyjną przerwała firma Royole Corporation. Jako pierwsza zaprezentowała i wypuściła do wolnej sprzedaży składanego smartfona pod nazwą FlexPai. Ten telefon ze skłądanym ekranem możemy złożyć uzyskując w ten sposób wyświetlacz o przekątnej 7,8 cala. Tak zaskakujący ruch obrazuje nam, że na rynku zwykłe telefony zaczynają być już przesytem. Czas zrobić coś, czego nie ma jeszcze nikt. Zobaczcie, krótki filmik producenta obrazujący elastyczny telefon. Najtańsza wersja na rynku kosztuje bagatela około 1300 dolarów, co daje nam mniej więcej 5 tysięcy złotych. Droższa wersja to już koszt około 1800 dolarów, czyli około 7 tysięcy. Teraz pytanie jak będzie wyglądał serwis tego telefonu ze składanym ekranem. Jak będzie wyglądał serwis Galaxy F ze skłądanym ekranem? Zobaczy jak producent i serwis telefonów komórkowych się do tego odniesie.