Szybka wyświetlacza Apple – można wymienić ją samą

Szybka wyświetlacza Apple – narosło wiele mitów, że w iPhone’ach trzeba wymienić cały moduł wyświetlacza, a nie samą zbitą szybkę. Otóż udowodnimy, że nic bardziej mylnego.

Różnica między serwisami przy wymianie szybki wyświetlacza Apple

Kiedy w potłuczonym iPhonie działa wyświetlacz, nie ma potrzeby wymiany całego modułu. Wystarczy wymienić nieestetycznie wyglądającą, popękaną szybkę wyświetlacza. Z jednej strony autoryzowane serwisy Apple proponują jedynie wymianę całego wyświetlacza, co wiąże się z niemałym kosztem. Z drugiej strony nieautoryzowane serwisy wyszły klientom naprzeciw i oferują tańszą usługę wymiany szybki wyświetlacza Apple. Przy wymianie samej szybki w smartfonach, sprawdza się metoda OCA. Choć specjalistyczny sprzęt można kupić w internecie, nie polecamy próbować tej wymiany w warunkach domowych.

Szybka wyświetlacza Apple – wymiana krok po kroku

Jak wygląda wymiana szybki w iPhone metodą OCA?  Przedstawimy proces, jednak nie zalecamy próby wymiany w domowych warunkach. Po rozkręceniu telefonu należy zdemontować z najwyższą dokładnością moduł wyświetlacza. Następnie kolejne elementy takie jak: taśma górna głośnika, metalowa blaszka, taśma klawisza oraz sam klawisz home. Po odłożeniu wszystkich elementów czeka nas proces oddzielenia Lcd od szybki, tak by nie naruszyć polaryzatora. W tym celu należy podgrzać wyświetlacz i odkleić ramkę mocującą. Goły wyświetlacz kładziemy na podciśnieniowym podgrzewaczu i żyłką rozdzielamy szybkę wyświetlacza Apple od ekranu Lcd. Kolejno dokładnie czyścimy wyświetlacz przy pomocy płynu glue remover i izopropanolem. Później za pomocą laminatora na szybkę naklejamy plaster kleju OCA, a wyczyszczony wyświetlacz lcd wkladamy do formy pozycjonującej i następnie odklejamy plaster OCA ze szybki i sklejamy z lcd.

Szybka wyświetlacza Apple – kolejne czynności

Dzięki temu obie części będą do siebie idealnie dopasowane. Cały moduł powinien wylądować w prasie próżniowej, która pomoże usunąć pęcherzyki powietrza znajdujące się między klejem a szybką i wyświetlaczem. Po wyjęciu seta z prasy, wkładamy go do autoklawu. Po około 10 minutach wyciągamy wyświetlacz i montujemy do niego ramkę, dalej taśmę głośnika oraz resztę elementów. Tak przygotowany wyświetlacz jest gotowy do montażu. Cała procedura jest dość skomplikowana i powinna zostać przeprowadzona jedynie przez techników mających doświadczenie w tego typu naprawach i tylko w renomowanych serwisach. Jest to jednak opcja, która pozwoli wymienić jedynie uszkodzoną część i nie wydawać na to fortuny.