Opinie na temat smartfonów Sony

Zastanawiając się nad zakupem nowego smartfona, sprawdzamy nie tylko dane techniczne. Przede wszystkim kierujemy się opiniami innych użytkowników. Popularność urządzeń Sony ostatnio spada, ale czy to znaczy, że ich produkty mają słabe opinie?

Na pierwszy ogień niech idzie Xperia Z. Flagowy smartfon japońskiego producenta charakteryzuje się wytrzymałą baterią, ale też tak jak inne smartfony, wodoszczelnością. Świetnie też wygląda, bowiem cały przód i tył obudowy obłożono hartowanym szkłem o podwyższonej odporności na uszkodzenia mechaniczne. Co sądzą o niej użytkownicy? Szczerze go polecają. Na forach można znaleźć opinie, że telefon regularnie zalicza upadki i nic się z nim złego nie dzieje. Telefon jedynie nagrzewa się w czasie intensywnego użytkowania, np. w czasie gier czy długotrwałego oglądania filmów. Można też znaleźć opinie, że głośnik jest słabej jakości.

Przełomowy telefon Sony

Xperia X nie wyróżnia się stylistyką na tle innych smartfonów marki. Jedyną nowością są plecki wykonane z metalu. Telefon nie jest wodoszczelny, ale posiada 5-calowy ekran LCD IPS, procesor Snapdragon 650 oraz układ graficzny Adreno 510. Sony Xperia X otrzymała również  3 GB pamięci operacyjnej. Przy tym telefonie użytkownicy mają podzielone opinie. Jedni są zachwyceni, chwalą płynność działania. Z drugiej strony słyszy się o nagrzewaniu telefonu i słabej baterii, która trzyma tylko kilka godzin.

Nowoczesny smartfon Xperia

Z kolei Xperia XZ2 to tegoroczny flagowiec marki. Producent w końcu zdecydował się na zastosowanie proporcji ekranu 18:9. 5,7-calowy ekran o rozdzielczości Full HD robi wrażenie, a dodatkowym elementem zaskoczenia są już nie tak grube ramki. „Nowy smartfon dla miłośników Sony” – tak został przedstawiony ten model w czasie prezentacji. Klienci bardzo chwalą nowy design Ambient Flow zastępujący Loop Surface. W końcu Sony zaczęło podążać za upodobaniami klientów. Użytkownicy też mówią, że telefon świetnie trzyma się w ręce, jest szybki i się nie zawiesza.

Podsumowanie – opinie Sony

Zdanie na temat smartfonów Xperia jest podzielone. Urządzenia znajdują swoich fanów, jak i przeciwników. Ostatnia zmiana designu, choć idzie w kierunku światowej mody, też nie wszystkim przypadła do gustu. Niektórym po prostu podobają się kanciaste ramki, ostre krawędzie i płaski tył.
Jeśli Twój smartfon odmawia posłuszeństwa, warto sprawdzić ofertę profesjonalnego serwisu Sony.