Szerokie oferty ubezpieczeń telefonów

Szerokie oferty ubezpieczeń telefonów

22 lutego 2019 Wyłączono przez Redakcja

Towarzystwa ubezpieczeniowe oferują coraz szerszą gamę ubezpieczeń na sprzęt elektroniczny. Polisą możemy objąć dowolne urządzenie i ubezpieczyć sprzęt stacjonarny, czy przenośny. Wyróżniamy różne polisy, na sprzęt biurowy, telekomunikacyjny, radiowy, medyczny, graficzny, RTV, alarmowy, pomiarowy i służący do elektronicznego przetwarzania danych. Popularnym ubezpieczeniem zabezpieczymy się na koszta jakie niesie ze sobą naprawa smartfonów. Klienci mają również możliwość ubezpieczenia zewnętrznych nośników danych, a nawet samych danych.

Naprawa smartfonów, a ubezpieczyciele marketowi

Duże sieci handlowe, jak na przykład Saturn czy Media Markt, są pośrednikami ubezpieczalni w sprzedaży polis do sprzętu elektronicznego. Otrzymują za to niemałe prowizje. Dlatego też, podczas zakupu sprzętu w tych sklepach namawiają nasz często do wykupienia dodatkowego ubezpieczenia. Przed podpisaniem umowy z ubezpieczycielem należy najpierw dokładnie sprawdzić, co obejmuje dana polisa. Ponadto warto zastanowić się, czy ubezpieczenie rzeczywiście jest nam potrzebne.

Kto powinien ubezpieczać sprzęt elektroniczny? – naprawa smartfonów

Znacząca liczba polskich przedsiębiorstw wyposażona jest w drogi sprzęt. Taki jak między innymi komputery, telefony, sprzęt pomiarowy czy urządzenia podtrzymujące napięcie i klimatyzację. Firmowy sprzęt narażony jest na liczne zagrożenia, które mogą wiązać się z poniesieniem ogromnych nakładów finansowych. Ubezpieczenie sprzętu elektronicznego jest zatem rozsądnym rozwiązaniem dla właścicieli firm. Po wykupieniu ubezpieczenia all risks przedsiębiorca może domagać się odszkodowania w przypadku szkód wynikłych z powodu działania wody, ognia, zjawisk atmosferycznych, kradzieży, działania osób trzecich, wad konstrukcyjnych, spięć elektrycznych czy błędów i nieostrożności pracowników.

Ubezpieczenia, a klienci indywidualni – naprawa smartfonów

W przypadku osób prywatnych nie istnieje większa potrzeba na ubezpieczanie całej elektroniki. Co prawda podczas zakupu sprzętu w sieciach handlowych sprzedawcy oferują atrakcyjnie cenowo ubezpieczenia do niemal każdego sprzętu, jednak polisy te mają zazwyczaj niewielki zakres i zawierają wiele ograniczeń. W efekcie klienci często nie otrzymują rekompensaty po wystąpieniu szkody. Ewentualny zakup ubezpieczenia powinni rozważyć użytkownicy drogich urządzeń mobilnych, którzy mają tendencje do częstego uszkadzania swojego sprzętu.

Polisy na sprzęt, podsumowanie – naprawa smartfonów

Przed podpisaniem umowy z ubezpieczalnią należy jednak dokładnie zapoznać się zakresem ryzyka, jaki obejmuje polisa i dokładnie przeczytać czego nie obejmuje dana polisa i czy będziemy proszeni o wkład własny. SmartSerwis24, naprawa smartfonów zapewnia kompleksową ekspertyzę dla ubezpieczalni sprzętu elektronicznego.