Polacy bardzo lubią nowa technologię

Polacy bardzo lubią nowa technologię

20 lutego 2019 Wyłączono przez Redakcja

Polacy kupują z roku na rok coraz więcej sprzętu elektronicznego. Potwierdzają to między innymi badania firmy Kantar Millward Brown, które zostały przeprowadzone dla jednego z największych portali aukcyjnych na świecie. Z badań tych wynika, że w pierwszym trymestrze bieżącego roku nasi rodacy kupili aż o 30% więcej laptopów, telefonów i akcesoriów GSM niż w roku ubiegłym. Z kolei raport firm GFK wykazał, że Polacy nie tylko kupują coraz więcej urządzeń mobilnych. Płacą także za nie coraz wyższe kwoty. Naprawa telefonów, sięga na coraz to wyższe kwoty.

Jak producenci urządzeń wykorzystują rosnące zainteresowanie technologią? Naprawa telefonów

Ogromny potencjał rozwoju rynku technologicznego wykorzystują producenci sprzętu elektronicznego, którzy regularnie wprowadzają do sprzedaży nowe modele urządzeń. Każdej premierze nowego sprzętu towarzyszy szeroko rozwinięta akcja marketingowa, dzięki której dowiadujemy się jak niezbędny i innowacyjny jest dany produkt. Prezentowanie nowego, topowego smartfona co pół roku stało się standardem dla największych gigantów takich jak Samsung, Huawei, czy Xiaomi. Rośnie przy tym wszelka naprawa nowych telefonów. Smartfony są coraz bardziej skomplikowane, a naprawy telefonów – coraz droższe.

Negatywne skutki wysypu nowych technologii – naprawa telefonów

Niestety okazuje się, że taki gwałtowny wysyp nowych technologii może mieć także negatywne skutki. Nie tylko dla objętości naszego portfela. Polacy powierzają swoim urządzeniom coraz więcej funkcji i spędzają znacznie więcej czasu na korzystaniu ze sprzętu elektronicznego. W efekcie przez wiele godzin w ciągu dnia wpatrujemy się w ekrany smartfonów i laptopów. Często powoduje to problemy ze wzrokiem, koncentracją i snem. Szybki rozwój nowych technologii doprowadził również do powszechnego zjawiska, jakim jest uzależnienie od smartfonów. Niestety problem ten dotyka nie tylko dorosłych, ale również dzieci. Ważne jest więc, abyśmy nauczyli się jak najlepiej wykorzystywać potencjał technologiczny drzemiący w naszych urządzeniach i potrafili zachować umiar podczas ich użytkowania. Pomóc nam w tym może konserwacja i naprawa naszych telefonów. Dobrze użytkowany smartfon może działać lepiej, niż niejeden źle zoptymalizowany nowy.