Meizu w dystrybucji firmy MaxCom trafia do sieci Play

Meizu w dystrybucji firmy MaxCom trafia do sieci Play

19 lutego 2019 Wyłączono przez Redakcja

Każdy z producentów widzi, że rynek smartfonów, tabletów z dnia na dzień zdobywa rzeszę nowych klientów. Mobilne apki, odpalanie samochodu przez telefon, płacenie telefonem, to tylko nieliczne możliwości jakie oferują nam nowoczesne smartfony. Tak gwałtowny popyt wzmaga podasz. Czas przeobraża się nie tylko w kolejne urządzenia, ale również i „nowych” producentów chcących zyskać zaufanie klientów. Właśnie taką marką jest Meizu. Próbuje podbić nowych klientów współpracując ściśle z firmą MaxCom w oficjalnej dystrybucji chińskiej marki w Polsce.

Fioletowy operator już nie raz zaskoczył nas swoim nietypowym podejściem produktowym. Play w swojej ofercie sprzedażowej ma naprawdę bardzo bogate portfolio. Można powiedzieć, że sprzedaje wszystko – od elektrycznych rowerów skończywszy na rzutnikach lub telewizorach. Już dziś śmiało możemy powiedzieć, że Play zrobił z siebie elektroniczny dyskont.  Operator sprzedając nie tylko usługi z umową, ale również sprzęt bez umowy. Tym razem do elektronicznego grona licznych marek dołącza firma Meizu, w postaci dystrybutora MaxCom. Trzeba przyznać, że jest to bardzo dobre posunięcie zarówno firmy Play, jak i Meizu.

Play stawia na Meizu

Operator zyskuje rozgłos oraz co najważniejsze teoretycznie nowych i potencjalnych klientów. Dla Meizu – średnio znanego do tej pory w Polsce chińskiego giganta są to również nowi klienci oraz możliwość promocji u operatora z numerem 1 na polskim rynku. Chińczycy zrobili bardzo dobre posunięcie, bo wykorzystanie znajomości oraz relacji handlowych firmy MaxCom pozwolił im wejść na rynek sprzedaży operatorskiej i poznać serwis telefonów komórkowych.  Gdzie w tym wszystkim jest firma MaxCom? Polski producent również sporo zyskuje. Po pierwsze jego pozycja umacnia się na rynku, po drugie oczywiście dystrybutor zarabia na urządzeniach swoją marże. Maxcom prowadzi też serwis telefonów komórkowych. Przypomnijmy, że MaxCom oprócz swojej sprzedaży zajmuje się także dystrybucją innych produktów. Oprócz sprzedaży swoich klasycznych telefonów, całe portfolio sprzedażowe polskiego gracza jest naprawdę duże.

fot.blogplay.pl

Z informacji prasowej operatora wiemy, że na ten moment do Play trafiają 4 modele smartfonów (Meizu M6t, M6s, M8c, 16th). Oprócz tego przy zakupie wybranych modeli otrzymamy jeszcze prezenty w postaci elektryczną hulajnogę FitGo FS11 Enter oraz opaskę FW10 Active. Warto dodać, że telefony komórkowe chińskiego producenta nie są drogie, więc nie powinniśmy się również spodziewać wysokich abonamentów, czy też cen w wolnej sprzedaży sklepu internetowego Play. Obserwując poczynania fioletowego operatora względem Xiaomi możemy domniemać, że Meizu (a właściwe MaxCom) wprowadzi jeszcze swoje produkty do oferty P4. Serwis telefonów jest stosunkowo tani co daje dodatkowy atut firmie.