Konkurencja – Huawei, a Xiaomi

Konkurencja – Huawei, a Xiaomi

12 lutego 2019 Wyłączono przez Redakcja

W sieci można znaleźć wiele opinii, a nawet sprzeczek fanów obu marek. Huawei na polskim rynku króluje już od kilku lat, natomiast Xiaomi pojawiło się stosunkowo niedawno, ale zawładnęło sercami użytkowników. Czy konkurencja między Huawei, a Xiaomi, jest poważna?

Chiński producent Xiaomi porównywany jest nawet do Apple, jednak urządzenia są z nieco innej półki, zarówno cenowej, jak i technologicznej. Xiaomi zachęca klientów przede wszystkim korzystną ceną, ale też wydajnymi podzespołami. Dzięki temu w dobrej cenie można otrzymać całkiem przyzwoite urządzenie. Z kolei Huawei ma już bardziej ugruntowaną pozycję na rynku. Świetnie też działają wszystkie materiały reklamowe, których u Xiaomi po prostu brak. Konkurencja, zdaje się być wyrównana.

Konkurencja obu marek na przykładach

Porównując dwa „nie flagowe” modele: Xiaomi Redmi Note 4 oraz Huawei P10 Lite można zauważyć, że to ten drugi cieszy się lepszą wydajnością. Xiaomi jest tańszy, ma duży wyświetlacz i pojemną baterię, z kolei Huawei posiada wydajniejszy procesor, nowszą wersję systemu Android oraz czujnik NFC.
W 2018 roku Huawei chce też trafić do klientów wybierających smartfony ze średniej półki cenowej. Dlatego na rynku pojawią się nowe serie. Nova ma być konkurentem dla Samsung Galaxy A8, wyjdą też nowe smartfony z serii Enjoy. Na pewno konkurentem dla Xiaomi będą wypuszczone na rynek flagowce. Honor 10 będzie bazował na Huawei P20, w listopadzie powinniśmy poznać też Honor V11 oraz Huawei Mate 20 oraz Huawei Mate 20 Pro.

Jak jest w praktyce?

Wydaje się więc, że mimo, że Xiaomi osiąga świetnie wyniki sprzedaży, Huawei nie powinno się obawiać konkurencji. Tezę z tytułu powinniśmy raczej zmienić na: czy Xiaomi jest konkurencją dla Huawei. Ta druga marka, we wszystkich zestawieniach sprzedażowych znajduje się w trójce najlepszych i najpopularniejszych marek. Trzeba jednak zauważyć, że chińskie Xiaomi konkurencję i zazwyczaj obejmuje czwarte miejsca w zestawieniach. Cały sukces marka zawdzięcza modelom ze średniej półki Redmi, która oferuje stosunkowo dobrą jakość do ceny. Kto wie jednak, czy za kilka kwartałów Xiaomi nie wyprzedzi Huawei. Zobaczymy.

Jeśli jednak Twój konkurencyjny telefon uległ uszkodzeniu, warto skorzystać z usług serwisu.