Samsung interface, czyli nakładki na Androida

Choć na rynku przeważają smartfony z systemem operacyjnym Android, interfejs urządzeń różnych producentów różni się od siebie. Wszystko dzięki spersonalizowanym nakładkom na system, takich jak Samsung Experience.

Producenci robią wszystko, by ich smartfony były wyjątkowe i tak spersonalizowane, żeby użytkownik na pierwszy rzut oka wiedział, z jaką marką ma do czynienia. Samsung Experience wykorzystywany od 2016 roku, zyskał miano najlepszej nakładki na Androida. Czym sobie na to zasłużył? System z zielonym robotem pozwala na korzystanie z opcji Multi Window. Nakładka od Samsunga umożliwia jednoczesne wyświetlanie do 5 aplikacji w oknach, które można dowolnie zmniejszać, zwiększać, minimalizować i zmieniać pozycje.

Nowości, które wprowadził Samsung w serii Edge

Panel Edge, to funkcja, która pierwszy raz pojawiła się w Galaxy S6 Edge. Dzięki niej użytkownik ma możliwość ustawienia małej, spersonalizowanej zakładki, po aktywowaniu której uzyskuje się dostęp do najważniejszych ustawień czy kontaktów. Znajduje się tam też opcja Inteligentny wybór, która pozwala na wycięciu widoku ekranu i przesłanie dalej. Bateria w smartfonach niestety nie wytrzymuje tyle, ile w starszych telefonach komórkowych, dlatego opcja oszczędzania baterii jest niezwykle przydatna.

Choć nie jest to nowość, Samsung oferuje czytelne okno. W nim kilka opcji do wyboru, a także możliwość ustawienia własnego trybu. Wśród opcji, które można modyfikować, są ustawienia poziomu jasności, rozdzielczość ekranu, ustawienia użycia sieci w tle, a także Always on Display. Być może ostatnia z funkcji wykorzystuje więcej energii, ale dzięki jej uruchomieniu rzadziej wybudza się telefon w celu sprawdzenia powiadomień. Always on Display pozwala na pojawianie się treści na wyłączonym ekranie. Można ustawić w ten sposób pokazywanie daty, czasu i powiadomień.

Jak to było przed Samsung Experience?

Przed 2016 rokiem Samsung Expierence można było znaleźć pod nazwą TouchWiz. Dedykowane nakładki na urządzenia marki można w każdym momencie dezaktywować. Trzeba jednak pamiętać, że jednocześnie zostaną wyłączone dodatkowe funkcje, na przykład system zabezpieczającym oprogramowanie KNOX lub Air Gesture, który pozwala na obsługiwanie telefonu za pomocą gestów dłoni.

Jeśli Twój smartfon zawiesza się, wyłącza bez powodu, zachęcamy do skorzystania z usług nieautoryzowanego Serwisu Samsunga.