Ekrany do telefonów – oryginalne czy zamienniki?

Ekrany do telefonów – oryginalne czy zamienniki?

17 lipca 2020 Wyłączono przez Redakcja

Każda osoba korzystająca ze smartfonów na pewno chociaż raz doświadczyła sytuacji, w której jej telefon w wyniku upadku lub innego tego typu wypadku doznał uszkodzeń mechanicznych ekranu. Każdy znajdujący się w podobnej sytuacji ma kilka możliwości. Pierwsza z nich jest oczywista – zakup nowego modelu. Drugim wyjściem jest normalne używanie uszkodzonego telefonu, oczywiście zakładając, że usterki nie są zbyt poważne.

Niektórzy również oddają telefon do naprawy, jednak nie oszukujmy się, nie każdego stać na profesjonalne usługi serwisowo-naprawcze. Dlatego też część osób decyduje się na samodzielną wymianę ekranu w warunkach domowych. Na początku trzeba wspomnieć, że najlepiej jest oddać telefon do naprawy, jednak jak już było wspomniane – nie każdego na to stać.

Ekrany do telefonów – Co należy wiedzieć na początek?

Samodzielna wymiana ekranu jest dosyć trudnym zadaniem. Wymaga to wiedzy z zakresu budowy telefonu. Można ją nabyć, oglądając poradniki w internecie. Dodatkowo do naprawy telefonu potrzebne są, chociaż podstawowe zdolności manualne. Bez nich, samodzielna naprawa będzie jeszcze trudniejsza.

Aby poprawnie wymienić zniszczony ekran, niezbędne jest posiadanie odpowiednich narzędzi oraz oczywiście nowego, sprawnego wyświetlacza. Wszystko to można kupić przez internet poprzez sklep posiadający ekrany do telefonów.

Ekrany do telefonów – oryginał czy zamiennik?

Na rynku dostępne są dwa rodzaje ekranów do telefonów – oryginalne oraz zamienniki. Te pierwsze dają nam gwarancję, że są dobrze wykonane i będą poprawnie działać z naszym urządzeniem. Z zamiennikami niestety nie jest tak łatwo. Kupić możemy zarówno dobre jak i słabe jakościowo. Słabych jest zdecydowanie więcej, zazwyczaj cechują się one niską ceną oraz słabszymi parametrami, takimi jak, chociażby jasność ekranu oraz nasycenie kolorów. Aby wybrać dobry i nieoryginalny ekran, najlepiej jest poszukać porad na różnego rodzaju forach/grupkach. Można również spróbować znaleźć jakieś artykuły o tej tematyce. Wybierając nieoryginalne ekrany do telefonów Samsung, trzeba pamiętać, że nie wszystkie będą dobrze pasowały do naszego telefonu. Jeśli chcesz mieć pewność, że kupiona część będzie odpowiednia, skorzystaj z usług profesjonalistów takich jak sklep internetowy SmartSerwsi24.

Mimo wszystko najlepszym wyborem są części oryginalne. Elementy niekoniecznie muszą być fabrycznie nowe. Niektórzy wystawiają na sprzedaż również używane, w pełni sprawne części, które nie różnią się jakością od tych nowych.