Czy warto kupić iPhone 12? To zależy od tego, na który wariant się zdecydujesz

Czy warto kupić iPhone 12? To zależy od tego, na który wariant się zdecydujesz

10 października 2020 Wyłączono przez Redakcja

Zgodnie z tym, czego mogliśmy spodziewać się po przeciekach, iPhone 12 trafił do sklepów w czterech różnych wersjach. Wbrew pozorom dość mocno się one różnią, dlatego też tak ciężko odpowiedzieć na teoretycznie proste pytanie „czy warto kupić iPhone 12?”. Dla wielu ciekawym wyborem może na przykład okazać się wersja iPhone 12 mini, inni za to będą przekonani wyłącznie do wersji iPhone 12 Pro Max.

Przyglądając się cenom i specyfikacjom nowych telefonów marki Apple z pewnością wiele osób zdecyduje się na zakup najgorzej wyposażonego, ale też najtańszego iPhone 12 mini. Trzeba przyznać, że model ten jest dość ciekawy, ponieważ bardzo dobrze radzi sobie z wypełnieniem pewnej luki na rynku. Zdecydowanie jest to telefon o kompaktowych rozmiarach, który posiada dobrą funkcjonalność. Telefon otrzymał 5,4-calowy wyświetlacz OLED z wydajnym procesorem i aparatami, które zapewniają niezłą jakość zdjęć. Oznacza to, że telefon ten zdecydowanie stanowi optymalne rozwiązanie dla osób, które nie chcą kupować flagowych modeli z dużymi wyświetlaczami.

Czego możemy spodziewać się po telefonach z serii iPhone 12?

Większość osób ocenę telefonu rozpoczyna od wyglądu. Jeśli chodzi o stylistykę nowych modeli, to nie została ona jakoś szczególnie zmieniona. Otrzymaliśmy ciekawe odświeżenie, ale żaden z telefonów z pewnością nie zrobi jakiegoś szczególnego wrażenia. Wszystko wskazuje na to, że na ten moment producenci osiągnęli już tak dużo, że raczej nie będziemy mogli spodziewać się drastycznych zmian w stylistyce nowych modeli. Warto jednak wspomnieć o tym, że model iPhone 12 jest o 11% cieńszy i 15% mniejszy niż iPhone 11.

iPhone 12

W przypadku nowych modeli warto wspomnieć o tym, że w przypadku wersji iPhone 12 mini i iPhone 12 dostajemy w standardzie tylko 64 GB pamięci wewnętrznej. Nie ukrywajmy, że przy obecnych warunkach jest to zdecydowanie zbyt mało, szczególnie że nie będziemy mogli do telefonu włożyć karty pamięci, która pozwoliłaby nam na powiększenie przestrzeni na przechowywanie zdjęć i aplikacji. Oba modele można jednak kupić w wariantach 128 GB lub 256 GB, ale to będzie wiązało się też ze wzrostem ceny za urządzenie.

Kolejna nowość w Apple 12

Apple zdecydował się w przypadku nowej serii telefonów iPhone 12 na brak umieszczania ładowarki do telefonu w zestawie. W pudełku znajdziemy jedynie smartfon i kabel USB-C na Lightning. Apple decyzję tłumaczy oczywiście kwestią związaną z dbaniem o środowisko. Prawdziwą nowością, która pojawiła się w serii iPhone 12 są za to akcesoria MagSafe, które do naszego smartfona będziemy mogli podłączyć magnetycznie. Nowe modele poza doskonale znanymi kolorami będą dostępne też w nowych odcieniach: czerwieni i zieleni. Producent zapewnia też o tym, że ekran ze szkła super retina XDR ma być nawet kilkukrotnie bardziej wytrzymały niż ekrany montowane w poprzednich modelach. W serii iPhone 12 zastosowany został też procesor, który daje większą wydajność i oszczędność baterii niż w przypadku poprzedników.

Warto wspomnieć też o tym, że iPhone 12 mini o przekątnej 5,4-calach to najmniejszy telefon, który na chwilę premiery zapewniał dostęp do sieci 5G. Skoro mowa o wielkości wyświetlacza, to najnowszy Pro Max otrzymał ekran 6,7-cala, czyli największy z obecnie dostępnych w telefonach Apple. Dodatkowo aparaty w obu wersjach iPhone 12 Pro dają też możliwość nagrywania obrazu w HDR z Dolby Vision w 60-klatkach na sekundę przy 4K.

Poznaliście już najważniejsze cechy i różnice pomiędzy modelami telefonów z serii iPhone 12.
Apple zadbał o to, aby każdy znalazł coś dla siebie.