Apple zaskoczył designem swoich iPhonów

Apple zaskoczył designem swoich iPhonów

7 lutego 2019 Wyłączono przez Redakcja

Już po raz kolejny Apple zaskoczył designem swoich iPhonów w krwistoczerwonej kolorystyce. Tym razem możecie kupić odmienione wersje iPhone 8 i  8 Plus. Zaprezentowano wersję RED Special Edition. Kupując telefon w tej wersji, wspomagasz działania na rzecz walki z wirusami HIV i AIDS.

Kolejna linia telefonów iPhone

W 2017 roku amerykańska korporacja również wypuściła na rynek czerwone smartfony. Wtedy były to iPhone 7 i iPhone 7 Plus. Tegoroczna edycja wydaje się być jednak bardziej dopracowana. Ekran został otoczony czarną, a nie białą ramką w przeciwieństwie do ubiegłego roku, co bardzo ucieszyło użytkowników. Kolor czerwony będzie znajdował się na tylnej obudowie oraz na bokach telefonu. Wielu z was może się zastanawiać, dlaczego producent wybrał akurat czerwony kolor. Otóż od ponad 11 lat marka Apple współpracuje z fundacją RED, która zajmuje się działaniami na rzecz walki z wirusami HIV i AIDS. Kolor czerwony sygnuje wszystkie jej akcje charytatywne i dobroczynne.

Jakie ceny nowych iPhone?

Część zysków ze sprzedaży smartfonów trafi na konto Global Found i docelowo zostaną przekazane właśnie na leczenie i profilaktykę. Do tej pory Apple przekazało na konto fundacji ponad 130 milionów dolarów. Nowy model iPhona 8 i 8 Plus pojawił się w sprzedaży na stronie internetowej 10 kwietnia. Natomiast od 13 kwietnia można nabyć je w sklepach stacjonarnych. Telefony dostępne są w wersji 64 GB oraz 256 GB, a ceny zaczynają się od 699 dolarów. Jest to dokładnie tyle samo, ile iPhone w standardowej wersji kolorystycznej.

Dodatkowo marka zaprezentowała skórzane etui w wersji (product)RED dla posiadaczy iPhone’a X, którzy również chcieliby wspomóc fundację. Cena etui wynosi 99 dolarów. W poprzedniej edycji na rynek weszły też czerwone akcesoria oraz czerwone iPody. W Polsce smartfony w czerwonej wersji kolorystycznej są również dostępne w ramach abonamentu u operatorów sieci komórkowych. Czy użytkownicy oszaleją na punkcie czerwonych iPhonów, tak jak kiedyś zwariowali z powodu różowo-złotych smartfonów marki?

Jeśli kupiłeś już swojego iPhona, warto zaopatrzyć się w odpowiednie akcesoria do telefonów. Gdyby jednak potrzebna była naprawa, warto skorzystać z serwisu wysyłkowego online.