Apple – Dlaczego jest tak oryginalną marką?

Apple, którego logiem jest nadgryzione jabłko, jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych marek na świecie. Produkty z tym emblematem są obiektem pożądania miliardów osób. Co sprawiło, że ich produkty są tak wyjątkowe?

Nieco historii Apple iPhone

Pierwszy smartfon Apple został zaprezentowany publiczności w czasie targów Macworld 2007, 10 stycznia 2007 roku. Model iPhone 2S posiadający duży, 3,5 calowy kolorowy wyświetlacz, z tylko jednym przyciskiem, odniósł wielki sukces. Do dzisiaj każda premiera flagowca marki wzbudza ogromne zainteresowane na całym świecie. Fani marki z niecierpliwością czekają na oficjalne rozpoczęcie sprzedaży kolejnych modeli.

Klientów przyciągają nie tylko ekskluzywne, designerskie urządzenia z logiem jabłka, ale technologia. Produkty tej firmy, mogą poszczycić się wyjątkowym, dedykowanym systemem operacyjnym. IOS bazuje na systemie operacyjnym Mac OS X 10.5, a tym samym na Darwinie, czyli podstawie systemu macOS. Obecna nazwa iOS obowiązuje od 7 czerwca 2010, wcześniej nazywany był iPhone OS, a także Mac OS X.

Co charakteryzuje oprogramowanie firmy Apple?

System operacyjny iOS zapewnie bardzo wysoki standard jakości i bezpieczeństwa użytkownikom. Każdy program i każda aplikacja rozprowadza z jednego repozytorium – użytkownik pobiera je z AppStore, czyli stworzonej przez Apple platformy dystrybucji.
Ponadto większość osób, które zmieniają Androida na iOS otwarcie mówi, że już nie wrócą do tego pierwszego systemu. Dlaczego? Aplikacje stworzone na iOS mimo, że nie widać tego na pierwszy rzut oka, Apple lepiej dopracował, są one bardziej kompatybilne z urządzeniem. Wszak tylko ta jedna marka korzysta z tego oprogramowania, a każdy błąd, który się pojawił szybko wychwytuje i naprawia. W AppStore można znaleźć też więcej względem Google Play, aplikacji profesjonalnych, na przykład do obróbki zdjęć i materiałów wideo. Jako, że z iPhonów coraz częściej i powszechniej korzystają biznesmeni w największych przedsiębiorstwach, ważna jest też szybka i intuicyjna integracja z komputerami z systemem macOS.

Choć w poznanie systemu iOS i macOS trzeba poświęcić trochę czasu, wielu przekonuje się, że warto. Jeśli jednak masz jakiś problem ze swoim iPhonem, polecamy skorzystać z fachowego serwisu Apple online.